Головна » Файли » Мої файли

Посадка дерев
29.09.2015, 19:48

Процес садіння дерев несклад­ний, але вимагає акуратності й точності, бо саме від якості цієї роботи залежить рівень приживлювання, швидкість росту, час вступу дерева в плодоношення.

Серед основних факторів, які визначають якість са­діння, головним є глибина висаджування дерева, щіль­ність утоптування грунту та правильність розміщення саджанця у визначеному місці (дотримання ліній ряду і рослин у ряду). Глибину садіння дерева і точність його розміщення регулюють за допомогою садильної дошки або шнура.

Яблуню та грушу висаджують так, щоб їх коренева шийка в сильнорослих дерев або місце щеплення на ве­гетативних підщепах були вище від поверхні грунту на З—4 см. Після того, як земля осяде, вказані частини де­рева повинні бути на рівні поверхні грунту.

Сливу та абрикос можна заглиблювати на 10—15 см і нижче кореневої шийки; це сприятиме кращому вкорі­ненню та усуненню можливого відчахування при недос­татній сумісності прищепи з підщепою.

Під час садіння корені розправляють у ямі рівномір­но, щоб вони не загиналися, а землю притоптують на­стільки щільно, щоб саджанець при порівняно значних зусиллях не можна було витягти із землі.

Якщо сад закладається дворічками і старшого віку, то посаджені дерева через 3—4 дні, коли земля в ямах осяде, підв’язують до кілків, які забивають у дно ями з південного боку дерева до загортання її землею.

Виса­джені й обрізані однорічні деревця мають незначну па­русність, а тому можна обійтися і без підв’язування їх до кілків. Але при осінній посадці їх слід підгорнути зем­лею заввишки до ЗО см, що захистить штамб від морозів і водночас служитиме тимчасовою опорою. Дерева, ви­саджені навесні, обрізують зразу після садіння, а виса­джені восени обрізують тільки рано навесні до розпус­кання бруньок.

Садити дерево краще вдвох: один тримає саджанець і, розправляючи корені, регулює глибину садіння, а дру­гий засипає яму землею. Обов’язково — не змішаною з добривами, щоб уникнути опіків.

З давніх-давен садівники, висаджуючи виноград чи плодові дерева, розсипають жменю ячменю по дну са­дивної ями на глибину кореневої системи саджанця, піс­ля чого деревце чи чубук відразу ж ставлять і все разом засипають землею. Приживлення — стовідсоткове!

Після садіння навколо дерев роблять лунки, в які наливають по 3—4 відра води, а потім мульчують пере­гноєм, торфокришкою чи перепрілою соломою шаром завтовшки 5—8 см. Можна мульчувати і сухим ґрунтом.

Через кожні 15—20 днів поливи повторюють, останній роблять не пізніше 1—5 серпня. При пізніших поливах можливий повторний ріст дерева і воно не підготується вчасно до зими, може загинути при перших, навіть незначних морозах.

Категорія: Мої файли | Додав: Sheba
Переглядів: 365 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 SlaviuS • 20:24, 05.10.2015
Корисне відео, тепер буду знати, як правильно садити дерева   smile
avatar