Головна » Статті » Мої статті

Догляд восени за плодовим садом

Восени в жовтні плодовий сад коштує вже без листя, голий. Приємно пройтися по м'яких листю і помилуватися осінніми барвами природи. Урожай зібраний і укладений на зберігання. З решти робіт залишилося тільки підготувати сад до зими.

Alt
У чому полягає догляд восени за плодовим садом?

По-перше, треба ще до снігу зібрати все листя і прибрати її подалі, а краще спалити. Особливо, якщо ваші яблуні вражені паршею. На смородині, жимолості або агрус листя скрутилися і почорніли — їх теж у вогнище. У листі зимують шкідники плодового саду. Хотілося, щоб зиму вони не пережили.

А ось листя і хвою декоративних дерев і чагарників можна не викидати, а використовувати як мульчу для укриття деяких рослин від морозу.

У будь-якому випадку, догляд за плодовим садом восени увазі його прибирання — пройтися по ньому з граблями і візком, прибрати сміття і привести все в порядок. Восени добре видно засохлі і зламані гілки плодових дерев і чагарників, які слід видаляти.

Осінній догляд за садом передбачає також очистку стволів від старої кори. Цю роботу треба проводити раз на три роки. Відмерлу кору зчищають металевою щіткою або шкребком. Робити це треба акуратно, не пошкоджуючи живу кору плодового дерева. Така операція, до того ж, дозволяє знищити залеглих на зимівлю під корою шкідливих комах.

Очистивши поверхню стовбурів і скелетних гілок плодових дерев, можна починати їх побілку вапняним розчином. І не треба відкладати цю роботу на квітень. Побілка захищає плодові дерева від сонячних опіків і перепадів денних і нічних температур в березні, та й у квітні. Сонце в цю пору року вже весняне і нагріває стовбури з південного боку, а ночі бувають морозні. Це призводить до так званих «морозобоін», тобто пошкоджень кори.

Alt
Тому побілку плодових дерев у саду краще і простіше зробити восени, ніж взимку. Для цього найпростіше — купити готові розчини. Але можна і самому приготувати Побілочну суміш. Вона складається з вапна або крейди, розведеного у відрі води до стану рідкої сметани. У розчин можна додати 300 г. мідного купоросу, а для стійкості покриття — 0,5 л Бустілат.

Догляд за плодовим садом восени — важлива завершальна сезон робота, яка не пропаде дарма.

http://stetsyuk.com.ua/doglyad-voseni-za-plodovim-sadom

Категорія: Мої статті | Додав: Sheba (30.09.2015)
Переглядів: 425 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar