Головна » Статті » Мої статті

Календар садовода. Жовтень

Жовтень - найкращий час  для викопування саджанців у розпліднику та посадки їх на постійне місце. Перед викопуванням необхідно обірвати з них листя, щоб не випаровувалась волога, не підсихали бруньки та деревина.

Саджанці, посаджені восени, завдяки запасу поживних речовин у теплому г’рунті вкоріняються, утворюючи безліч додаткових коренів для всасування. Навесні наступного року з початком вегетації вони вже всмоктують воду та поживні речовини власними корінцями.

Саджанці, призначені для весняної посадки, можна зберігати у підвалі (погребі) при температурі від 0° до 3°С тепла, попередньо засипавши коріння  вологим піском або тирсою.

Можна також прикопати саджанці прямо на дільниці. Для цього необхідно викопати канаву глибиною 40 см у напрямку із заходу на схід. Саджанці вкладіть нахилом, верхівками на південь, засипайте коріння та нижню частину стовбурців землею, ретельно ущільність г’рунт, щоб не було пустот біля коренів, залийте водою. Для захисту від мишей розкладіть приманки.

Побілити штамби та скелетні розвилки плодових дерев (на 10 л. води - 2 кг вапна, 400г мідного купоросу, глини, та трохи мила). Можна придбати сухі суміші, або готову рідку фарбу для дерев. Осіння побілка захищає дерева від морозобоїн (розтріскування кори від перепаду температур) в зимові місяці та на початку весни. Білити дерева краще в кінці місяця. Особливо вона важлива для кісточкових культур.

В жовтні завершується збір зимових сортів яблук та груш, призначених для тривалого зберігання.

В жовтні насамперед необхідно провести вологазарядне поливання. Особливо в суху осінь. Кращий час - початок жовтня. В залежності від віку та величини крони під кожне дерев виливають 20-50 літрів води.

Доволі ефективна в цьому місяці боротьба із шкідниками та хворобами плодових культур:

- перед листопадом (друга половина жовтня) яблуню, грушу, персик оприскують сечовиною або аміачною селітрою (700-800г на 10л.води). Справа в тому, що гриби, які викликають хвороби, вже підготувались до зими та знаходяться у стадії спор. Оприскування провокує проростання спор, роблячи їх уразливими  до морозів. Таким чином можна позбутися збудників парші, борошнистої роси тощо. Персик в цей час потрібно обробити 3% розчином бордосської суміші проти курчавості;

- необхідно перекопати пристовбурові кола плодових дерев, щоб знищити  зимуючі стадії різних шкідників).

При перекопці вносять під ягідники сухий попіл  (2-3 стакани під кущ).

Розкорчувати старі  дерева і кущі, які вже відпрацювали свій термін (тривалість життя смородини  та крижовника близько 15 років).

Категорія: Мої статті | Додав: Sheba (07.10.2015)
Переглядів: 387 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar