Головна » Статті » Мої статті

Удобрюємо грунт восени - збираємо багатий урожай влітку

З настанням осені з грядок пішов останній вирощений урожай, а разом з ним грунт звільняється від більшості поживних речовин. Найбільш цінними елементами, які культурні рослини споживають з повітря, є азот, кисень, водень, вуглець, а от з ґрунту - фосфор, кальцій, калій і ґрунтовий азот.

Найвірнішим способом вважається добриво восени, якраз перед перекопуванням ділянки. Щоб рослинам і ґрунті підготуватися до зими будуть потрібні фосфорні та калійні добрива. Що стосується азотних, то ½ частина вноситься восени, після чого земля перекопується, а частина, що залишилася вноситься навесні перед формуванням зав'язей. Також перед осінньої перекопуванні ділянки, в грунт вносять органічні добрива. Гній, торф, компост розраховуєтьс в дозі 5 - 12 кілограм на 1м2. Такі обсяги вносять у грунт один раз на три роки.

Якщо вносити і органічні і мінеральні добрива, то при перекопуванні речовини перемішуються, з калійних добрив вимивається шкідливий для рослин хлор, а за зиму всі мінеральні добрива встигають розчинитися. Крім цього, якщо вносити фосфорні добрива саме восени, то вони сприяють осінньому зростанню коренів а, отже, збільшують вегетацію навесні. Але з мінеральними потрібно бути дуже уважними. Для того щоб не порушити діяльність ґрунтової мікрофлори, їх краще використовувати в якості підгодівлі і в помірних дозах.

Звичайно ж , установка строків внесення добрива повинна враховуватися виходячи зі структури ґрунту. Якщо ділянка знаходиться на схилі, який схильний водної ерозії, а грунт за механічним складом легка і має слабку поглинаючою здатністю, то набагато розумніше удобрювати її навесні. В інших випадках це робиться восени.

Що стосується органічних поживних речовин для ґрунту, то в осінньо - зимовий період вони розкладаються повільно, а процес їх перетворення в гумус проходить посилено, що сприяє поліпшенню родючості ґрунту. Для того щоб створити на ділянці справжній чорнозем, необхідно щоосені вносити в грунт гній або компост. Весняне внесення добрива дає одноразовий ефект на момент росту рослин. Іншими словами, восени Ви покращуєте родючість ґрунту, а навесні - живлення рослин.


Дотримуйтесь наших рекомендацій, і якість врожаю Вас приємно здивує!

Категорія: Мої статті | Додав: Sheba (29.09.2015)
Переглядів: 521 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar